10.12.2006 arhiiv

Lõbusat itilugemist

10.12.2006

What code DOESN’T do in real life (that it does in the movies).

Päris head on ka samas jutu alguses viidatud filmihäkkerite Top 20 ja filmiserverite Top 10.

Joeliga Harkujärvel

10.12.2006

Tänane teise advendi missa Harkujärvel oli tavapärasest veidi erinev ühe laheda külalise tõttu. Isa Jaanus sarnaneb ju “Siin me oleme”-filmi Aaduga – selle vahega, et kui Aadu istus kõik talved hullumajas, siis Jaanus on enamiku nädalast vanglas. Ja eelmisel nädalal, kui Kakk parajasti Kiisuga poes käis, tuli telefonikõne: “Kuule, saad pühapäeval veidi varem tulla? Meile tuleb laulma Joel de Luna ja teda oleks vaja saata.”

Täna siis oligi Joel kohal. Täitsa vahva tegelane ja väga vinge häälega (senised meie raadiotest kuuldud hiphopi-laadsed värgid pole tema võimeid küll kuigivõrd ära kasutanud). Arvestades asjaolu, et neid paari lugu nägi Kakk esmakordselt, tuli ka sündisaade enam-vähem välja (vähemalt kuulajaskonna poolt köögivilju ei visatud).

Kuuldavasti on sell oma pogrisoleku ajast õigeid järeldusi teinud. Muusikuna on ta igatahes täiesti arvestatav tegija. Pärast meenutasime tema omaaegset pulli lugu, Rannapi eurolaulu “Opera On Fire” – mõni asjalik helilooja võiks veel midagi sihukest tekitada. Aga häält on sel mehel ka palju rohkema jaoks.