13.12.2006 arhiiv

Piketist Toompeal

13.12.2006

Tänaseks oli siis välja kuulutatud puuetega inimeste pikett Toompeal mitme erineva organisatsiooni osavõtul. Põhjuseks, mis inimeste kopsiku täis ajas, oli varem suurelt lubatud toetussummade väljajätmine järgmise aasta riigieelarvest. Ja iga mõistliku inimese jaoks (kelle sekka suurem osa riigikogujaid vist aga ei kuulu) on selge, mida tähendab olukord, kus toetusi pole peale 2000. aastat muudetud (riigikogujatele mainiks siis selgituseks märksõna “inflatsioon”).

Ausalt öelda alguses ise seda piketti ei toetanud – ajastus polnud just parim, paljude jaoks võis see kergesti minna alanud valimistsirkusega samasse patta. Aga kuna Kakk on [L] ELIL juhatuse liige, tuli solidaarsusest teistega Toompeale minna.

Kohapeal jättis toimuv päris hea mulje. Rahvast oli palju, kaasa arvatud bussidega tulnud tartlased ja kaugemadki tegelased. Vägesid juhatama kaasatud isand Samuel Golomb tuli rolliga üldiselt kenasti toime, kõik oli rahulik ja soliidne (algselt kardetud poliitprovokatsioonid ja mõne inimese liigsed vihapursked jäid olemata). Loosungidki olid asjakohased, ilma liigse jauramiseta ja pigem positiivsed.

Nalja sai siiski ka. Kui lossiasukad asja nägid, hakkas toimuv kohe igasugu tegelinskeid ligi tõmbama nagu lehmakook kärblasi. Laekus erinevate erakondade kõnemehi-naisi ning noorsotsid üritasid kavalal moel kogu üritusest poliitprofiiti lõigata, ilmudes oma parteiloosungite ja plagudega stiilis “sotsid toetavad puuetega inimesi” just sinna, kus mõni telekaamera liikus (kahju, et Chris või mõni muu meediainimene nägemas polnud, see oli päris pull vaatepilt). Kõige naljakam juhtum oli see, kuidas algul üritas pr. Kalda tõestada, et tema partei oli küll tahtnud sotsiaaltoetuste sissejätmist, kuid teised koalitsioonipartnerid olid selle vastu. Järgmisena rääkinud pr. Treial teisest kuulsast parteist üritas väita täpselt sama omaenda partei kasuks. Järgnenud küsimusele “Kumb nüüd ikkagi udutab ja kumb tõtt räägib?” tuli vastus umbkaudu “SEEKORD Rahvaliit ei valeta.” No comments.

Tunnikese pärast mindi viisakalt laiali, mõned kaugemalt tulijad said veel enne koduteed Endla majas sooja teed-kohvi. Seega kokkuvõttes kukkus see üritus üllatavalt ilusti välja.