24.05.2006 arhiiv

Loirdi

24.05.2006

Euroviiskude järelkajana: Tibuliine saatis Soomest sellise pildi:

Loirdi

Päris põnev – äkki ongi toosama Veskuks hüütud teeneline meelelahutaja? Sama vend, kes Spedega koos nalja viskas ning kunstnikunime Jean-Pierre Kusela all “Naurulaulu” kuulsaks tegi? 🙂

Ketsiga kretiin

24.05.2006

Kui Kakk parasjagu kahel rattal ei sõida, liigub ta Hyundai Getziga. Hea auto on igatepidi.

Getziga sõidavad ka mitmed targad inimesed. Vähemalt TTÜ AK (nüüdse nimega IT maja) ees nägi neid eile lausa neli. Täna aga nägi Kakk ka üht troppi, kes oli endale (takkatippu veel samasuguse hõbedase) Getzi hankinud…

Tulin linnast mööda Liivalaiat. Veerenni ristis tõmbas kõrval vasakpöörderajal sõitnud Getz järsult teele ette ja küttis otse edasi. Pärnu mnt ristis jõudis juba foor punaseks minna, too tegelane aga kimas sealt rahumeeli läbi vasakule Pärnu maanteele.

Hei, sina! Ole kena ja müü aus auto maha, ei ole vaja sellele häbi teha. Osta parem üks 1985. aasta kolmesajane bemm, jääb õlleraha kah üle. Ja sihukeste autode osas oskavad inimesed juba ette tähelepanelikud olla, kui see peeglisse ilmub.

emmessohvits 2007 beeta 2

24.05.2006

Sattusin C|Net’ist lugema [L] juttu MS Vistaga (plaani järgi) üheaegselt ilmuva MS Office 2007 kohta.

Ekraanipildid on päris huvitavad – Wordi ja Exceli traditsiooniline menüüjaotus on üpris kõvasti ringi tehtud. Ühelt poolt on see ehk tõesti tiba loogilisem, teisalt aga on MS ise oma dambjuuserid nii kõvasti “vajuta siia”-mudeli järgi välja õpetanud, et üleminek võib üpris valuline olla. Praeguse vähese mulje järgi võiks lausa väita, et uus Office erineb varasematest rohkem kui [L] OpenOffice.org 2.0.

Omaette ooper on muidugi [L] riistvaranõuded. Ühelt poolt on need Windowsi traditsioonilist bloat‘i arvestades isegi suhteliselt mõistlikud (256 MB põhimälu, 500 MHz protsessor), teisalt aga tekib küll kuri kahtlus, et reaalne töökeskkond peab siiski märksa võimsam olema (teate küll, “hinnad alates”…).

Ja muidugi kipub ikka ja jälle ära ununema tõsiasi, et tegu on tegelikult 90% samade funktsioonidega, millega omal ajal tuli toime Winword 2.0 (allakirjutanu arvates siiamaani MS parimaid tooteid – suhteliselt töökindel ning väga hea omaduste/mahu suhtega), samas kui maht ja nõudmised on kordades kasvanud.

Ning lõppude lõpuks pakuks välja, et tegu võib olla MS Office’i (ühe) viimase ilmuva versiooniga, vähemalt senise ärimudeli juures. Ajad on võrreldes 1995. aastaga lihtsalt nii palju muutunud.