Lõpetaks ära?

Eilsete uudiste valguses hakkab idee presidendi ametikoha kaotamiseks Eestis üha sümpaatsemaks muutuma. Reaalset võimu tal nagunii pole ning kui sinna juba pikka aega pole õiget inimest leitud (juba mõnda aega on see institutsioon kõike muud kui rahva ühendaja), siis võiks täiesti rahulikult öelda, et nüüd on asi oma aja ära elanud.

3 kommentaari postitusele “Lõpetaks ära?”

 1. vaba ütleb:

  Peaministrist oleks eestile küll. President Lennart Meri oli vajalik, kuid pärast seda oleks võinud kohe ainult peaminister olla.

  Samas võiks olla näiteks Mart Helme olla President ja Martin Helme Peaminister.
  https://anonfile.com/WbW8z1Band/helmed_sh

 2. Kakk ütleb:

  Lennarti osas täitsa nõus. Oli tal minevikus mis iganes, selles ajas ja ruumis oli ta praktiliselt ainus mõeldav lahendus. Tollal oli vaja inimest, kes oleks võimalikult kaugei idaeurooplase stereotüübist Läänes.

  Aga see teine pool (saan muidugi alatoonist aru). Pigem mitte, isegi kui ma erakonna programmilisi seisukohti päris suures osas jagan. Presidendi puhul oleks see enam-vähem pendli teise serva löömine (lõhestusfaktor oleks sama kui praeguse puhul).

 3. vaba ütleb:

  Kui peaminister on ainuvõim, siis tuleks näiteks kaitsevägede juhatajale anda õigus peaminister “isoleerida” kui näiteks viimane tahab venelaste armee eestisse sisse lasta.
  Peastaap võiks ka saada veksli, et kui peaminister allkirjastab vene-eesti sõpruslepingut, koos vägede sisse lubamisega, siis saaks kaitsestaap selle allkirjastuse tühistada.