Aprill, aprill!

Ühes tänases [L] parimate aprillinaljade kogumikus on sihuke pärl – BBC avaldas 1957. aastal tõsimeelselt mõjuva loo sellest, et pehme talve ja spagetiüraskite eduka tõrje tulemusel said šveitsi talunikud tol aastal rekordilise spagetisaagi. Filmilõik puudelt kuhjade kaupa spagette korjavatest talumeestest tõi kaasa hunnikute viisi telefonikõnesid küsimusega, kuidas ka ise kodus spagette kasvatada…

Tänases teises loos Slashdotis (mis omakorda vahendab saksa tehnikaportaali Heise.de) räägitakse sellest, et Mozilla Sihtasutus kaebas Microsofti kohtusse nende poolt patenteeritud sakkidega veebilehitseja järgitegemise eest ja nõudvat tohutut kahjutasu. Asja teeb kurvalt irooniliseks see, et oleks hageja ning kostja ära vahetatud, ei oleks üldse kindel, et tegu on aprillinaljaga – Microsofti jaoks on selline käitumine tavapärane osa nende “ärimudelist”. Kui patendinduses toimuvaid idiootsusi natuke teada, siis see uudis naerma ei aja.

2 kommentaari postitusele “Aprill, aprill!”

  1. Chris ütleb:

    See tundub nagu aprillinali aga kahjuks pole naljakas: http://www.godtube.com/

  2. Kakk ütleb:

    Tjah, samasse ooperisse nagu veidi varem siinsamas viidatud Conservapedia. Ise üritaks natukene positiivsemalt suhtuda – mida rohkem sihukesed äärmusfundamentalistid uusi asju õpivad, seda rohkem on ehk lootust, et nad mõtlema hakkavad ja ei näe enam maailma läbi makaroni. Kuigi jah, nagu kurikuulus Westboro baptistikogudus näitab, jääb mõni kiriku sildi all esinev kõlupea ka netis kõlupeaks.