Kui Eesti Kirikute Nõukogu seisukohavõtt mingis küsimuses saab sellises usuvaenulikus keskkonnas kui Delfi üsna ühehäälse (ehkki torinatega “ega ma muidu kirikut ei salli, aga…”) toetuse osaliseks, siis peab too seisukohavõtu objekt rahvale ikka tõepoolest vastuvõetamatu olema.
8 mõtet “Tähelepanek” kohta
Kommenteerimine on suletud
… ja kui Delfi oleks eksisteerinud 18. sajandil, oleks seal olnud kommentaarid a’la “ega ma muidu orjapidajaid ei salli, aga…”
.. ja 20. sajandi alguse Delfist: “mitte, et mul midagi naiste vastu oleks, aga kui Jumal oleks tahtnud neile hääleõigust anda…”
… ja 1950ndate Alabama Delfi: “ega ma neegreid ei vihka, aga normaalsete inimeste sekka neid ka ei arvaks…”
ja nii edasi…
Päris hästi tabatud. 🙂
Aga taas kord ilmselt erinevad arusaamad.
Erinevad arusaamad… oot, mismõttes, kas sa tõesti leiad, et kui palju inimesi midagi arvavad, on see kohe õige ? Oled vanaigi ohlokraadiks hakanud ? 😛
Mitte alati, vahel esineb ka kollektiivset lolliksminekut, nagu viimasel ajal Euroopas eri aspektides näha on olnud.
Näedsa, selle artikli: http://www.delfi.ee/a/48666251 nii mõnedki kommentaatorid on ka enam-vähem toetaval seisukohal 😛
Või siinsed kommentaatorid: http://ohtuleht.ee/433042
Vot selle artikli kommentaaride kohta tahaks kohe kommentaari, kas Delfi kommentaatoreid ikka maksab “rahva häälena” võtta: http://rahvahaal.delfi.ee/a/49253987 – samasooliste abielu on “rahvale vastuvõetamatu”, räme varastamine aga, nagu tundub, normaalne asi 😛
Ma väga ei kipu neid teemasid enam kommenteerima. Eesti riik on ju niivõrd sallivaks muutunud, et arvamine võib hakata tagasilööke andma. Sulle vastuseks siiski – kas “good cop, bad cop” ei ole mitte natuke kulunud võte?
“Arvestage, et ma naeran praegu.” – Hunt Larsen Jack Londoni “Merehundis”