Häbilugu

Eile juhtusin ETV valimisstuudiot vaatama. Piinlik hakkas.

Taas kord ebapädevad ja ennasttäis saatejuhid, lisaks sellele ajasid pooled stuudios olijad ikka väga …. emm, omapärast juttu. Sel õhtul oli piinlik kristlane olla: kuidas saab sellise ülejalasuhtumisega sellisesse debatti minna, on arusaamatu (ainus võimalik põhjendus: kusagilt jäi kõrva, et alguses pidi sinna teine inimene minema. Aga ikkagi, nii ei aeta asju).  See, et paar selli veel imelikku teksti ajasid, on lahja vabandus.

Vastukaaluks pidasid suurparteide esindajad end üleval märksa viisakamalt ja näitasid end ka asjast sisulise poole pealt natuke jagavatena. Valimisotsust kahetsema ei pannud, aga natuke suudeti end paremast küljest demoda küll.

3 mõtet “Häbilugu” kohta

  1. Usun, et TT esines selle võtmes teadlikult. Motiive päriselt pole taibanud, kuigi mingi arvamus mul ju on. Piinlik on minul olnud ükskikkandidaatide debatti vaadates. Tundus, et hoomatav osa neist on teatavat diagnoosi omavad inimesed, kes lühikeseks ajaks aia seest välja lastud. Kokkuvõtteks ütleks, et Eestis puudub asjalik konservatiivse ilmavaatega erakond, kelle poolt saaks rahulikult oma hääle anda. IRL ei kvalifitseeru, I oli küll aga RL sinna juurde on minu jaoks määramatu moodustis…

  2. Enn: võib-olla tõesti oli TT-l teadlik plaan püha Franciscuse sarnaselt mingisugust “Jumala narri” esitada, aga see ei tulnud kuigi hästi välja. Igal juhul on ajad teised kui Franciscuse eluajal – praeguse kogu ristiusule vaenuliku üldfooni ja massimeedia + Web 2.0 tingimustes selliselt närijatele konti hambusse anda on minu arust hirmus lühinägelik (vt kasvõi tänaseid repliike EPL blogirubriigist). Julgeksin väita, et see saade üksi läks maksma nii mõnegi hääle.

    Üksikkandidaatide osas oli tõepoolest suuresti sama piinlik – aga see oli väga selgelt ka saatejuhtide suunatud etendus. Üldse on ETV valimisdebattides käitunud kõige muu kui avalik-õigusliku riigikanalina.

    Selle asjaliku konservatiivse jõu puudumisega olen paraku täiesti nõus.

  3. Olen sama meelt, et välja see asi ei tulnud. Ja tegi minu ka nõutuks 🙂
    Aga mis seal ikka teha.

Kommenteerimine on suletud