Kaks mõtet

… tekkis [L] seda Postimehe üllitist lugedes.

* Šveitslased on läbi aegade vinged sellid olnud ja näitavad erinevalt paljudest selgroogu ka tänapäeval.
* Artikli kokkukirjutajad saavad naeruväärse ülepingutamise ja propaganda (tahtmatu?) absurdikstegemise eest tõenäoliselt peremeestelt sugeda.

2 kommentaari postitusele “Kaks mõtet”

 1. pelmeen ütleb:

  Hei,
  Tahaks proffi arvamust kuulda järgmise artikli kohta: “ID-kaardi avalik lähtekood muudab PIN-koodi varguse hõlpsamaks”. http://majandus.delfi.ee/news/uudised/article.php?id=35755579

  Kas küberkaitseliidu liige Agu Kivimägi suust tuleb “tarka” juttu? Kuidagi kahtlane.
  Sorry, et valesse teemasse.

 2. Kakk ütleb:

  Pelmeen: No kuivõrd profi just nüüd, aga…

  Minu arust on see mõningate riigipoolsete asjapulkade häma nende eneste tegemata ja/või kehvasti tehtud asjade peale. Mõnele ei mahu pähe, et vabatahtlikud teevad paremat tööd kui ülemakstud “spetsialistid”.

  Nagu ka tolle artikli kommentaarides mainitud – selle loogika järgi oleks Linux, Apache, MySQL, PHP ja kogu muu vabatarkvaraline serveri-infra (k.a. Tripwire, Rootkit Hunter, ClamAV ja muud turvavahendid) täiesti ebaturvalised ja maailma turvalisim süsteem oleks Microsoft Windows… Elu aga näitab vist teisiti. Ise olen seisukohal, et security through obscurity on platseebo.

  Küberkaitseliiduga olen ka ise äärtpidi seotud ja pean sealseid selle päris kompetentseteks. Seega käesoleval juhul eeldaks mingisugust arusaamatust. Ma ei kipu küll uskuma, et KKL tegelased avatud lähtekoodi a priori ebaturvaliseks peavad…