Aastapäevanädal

ITK 10. aastapäev on ametlikult ülehomme, aga üritusi jätkus juba terveks lõppenud nädalaks.

* Esmaspäeval näitasid robootikud rahvale oma imeriistu ja prof. Maarja Kruusmaa TTÜst pidas vahva loengu robootika teemal.  Paraku oli rahvast registreerunud väga nadilt ja saal oli teenimatult hõre. Õnneks vähemalt vaadati nettipidi päris mitmest kohast.

* Teisipäeval tuli külla pahavaraguru (s.t. ikka heade poiste poole pealt) Mikko Hyppönen F-Secure’ist. Seekord tal seda lahedat kleepekat enam läpaka peal polnud (Because there is no patch for stupidity), aga jutt oli endiselt asjalik. OK, ausalt öeldes siinkirjutaja jaoks midagi päris uut polnud, aga tavakasutajatele oli see väga hea ja mõtlemapanev ettekanne. Kuna sellele päevale tuli kõvasti reklaami, siis oli ka rahvast piisavalt.

* Kolmapäeval tehti sporti (tšekiprinteriheide ja muud erialased viisid) ja müüdi vanakraami. Olevat olnud lahe päev, aga paraku pidi Kakk samal ajal Tartus TTA-s [L] EVIMÜ eksamit vastu võtma ja jäi sellest ilma.

* Neljapäeval oli kavas häkkeripäev. Algne mõte oli teha vaba tarkvara töötuba koos Mozilla-mehe Otto de Voogdi loenguga, aga kuna algselt registreerus üks (1) inimene, siis tuli asi ringi mängida loengute peale – kuna kogu lugu läks ka võrku, siis oli loota, et ka tühja saali korral vähemalt keegi netist vaatab. Õnneks aga oli saalis ligi 30 inimest ja veebist vaadati multimeediaspets Marko kinnitusel päris tihedalt.  Ettekannetes rääkis siinkirjutaja häkkeri mõtteviisist, Laur Mõtus Estobuntust, Antti “Anttix” Andreimann programmeerija valikutest (oma tavalises mölarohkes ja provokatiivses stiilis 🙂 ) ja viimaks Otto de Voogd Firefoxist ja avatud veebist. Kaku loenguslaidid leiab, nagu ikka, [L] SlideShare’ist. Lisaks loengutele panime ka Linuxi ja Microsofti kasutajarühmade (LUG ja MUG) esindajad süsteeme installima – seekord siis vastastikku, Linuxi-mehed Windowsi ja vastupidi. Paraku olid kasutada olnud masinad natuke lahjad ja seetõttu jäi parim tulemus saavutamata (võitis nagunii sport 🙂 ).

* Reedel oli ITK pidu tudengibaari ja bändiga. Baari oli ennegi tehtud, see on tervitatav võimalus “seinad maha võtta”  ning rektori ja õppejõududega õllepurgi taga võrdsel tasemel pula ajada. Seekord oli aga juures ka oma maja bänd nimega “Syntax” – repertuaar jäi lühikeseks ja tuli seetõttu kordamisele, kuid laiv  oli koolibändi kohta vägagi korralik. Kristelil on omapärane hääl ja poisid taustal mängisid täitsa tipp-topp.  Rihanna  kaver (täpsemalt oli tegu Vanilla Sky kaveri kaveriga) “Umbrella” oli väga hea, Cranberriese “Zombie”  oli ka OK (kogu esinemise avanootidest peale tekkis just selle bändiga paralleel). Lady Gaga “Poker Face” istus natuke kahe tooli vahele – ei olnud originaali kaver ega ka mitte tõsine punkteisend. Aga siis tuli lavale Anttix – esmalt koos Kristeliga Singer Vingeri “Massikommunikatsioon” (millest tehti “WiFi-kommunikatsioon”, kuna ITK WiFi kvaliteet jätab kohati kõvasti soovida) ja siis “Kasevete aeg”, millest Anttixile tüüpilise kiiksuga sai “Kärsaleotusaeg”.  Marko tehtud video (arvestades olusid on nii pilt kui heli üllatavalt hea) leiab juba [L] Tuubist.

Ülehomme tuleb veel ametlik aastapäev pluss tunniajane mini-virtuaalkonverents meie OpenSim-maailmas.  Loodetavasti peab tehnika vastu…

2 mõtet “Aastapäevanädal” kohta

  1. Kuule see open-sim asi, ma saan aru et veebilehe kaudu see link ei avana, hippo opensim aga minu 4GB x64 win7 pro peal lihtsalt ei jookse (ainult raamid). kahju.

Kommenteerimine on suletud