Robotex 2008

… toimus täna TTÜ spordihoones.

ITK robootikud (kes suures osas langevad LUGi rahvaga kokku) elasid kaks viimast nädalat vist põhikohaga kolledžis. Igatahes olid nad kohapeal ka mitu viimast ööd enne suurt võistlust. Neli punti, igaüks oma aparaadiga (Tige Tigu, SuurSilm, Tolmurull ja Pelmeen), olid viimaks võistluseks valmis. Nädalapäevad enne tehti ITK-s demo, kus robotid siis platsilt tühje joogipurke ja sokke kokku kogusid – eriti lahe oli Tige Tigu, kes iga purgi peale ruigas “SAIN PURRRRGI KÄTTE!” ja sokkide juures tänitas “Mis siin haizeb, ää?” (vt ka [L] videot).

Täna oli terve ITK maja elevust täis – kes sai, läks võistlust vaatama, kes ei saanud, jälgis üle neti või puhkeruumide telekatest (mis kah netipilti näitasid). Ise jõudsin käia korra hommikupoolikul, vahepeal kirjutasin ühele lõputööle retsensiooni ja ajasin asju ning enne nelja oli uuesti minek finaale vaatama.

Üllatavalt paljud osalenud robotitest ei suutnud üldse midagi asjalikku teha, tõsiseid koristajaid oli sellest tosinkonnast vaid 4-5.  Paraku jäi Pelmeen ratastpidi sokki kinni ja kaotas kindla finaalikoha – muidu oleks asi lausa ITK sooloks läinud. Nüüd aga pääses kolme ITK roboti kõrvale ka tartlaste oma.

Finaal oli päris lõbus. Pikalt võistlust juhtinud SuurSilmale tegi Tige Tigu tuule alla viimases voorus, kui suutis platsi puhtaks lüüa kolm sekundit kiiremini kui võistleja. Tartlased jäeti üldse mängust välja.

Peale võistlust oli muidugi ITK kollasärkide rõõmupidu. Auhindade seas oli veidral kombel ka miski lastešampus, mida siis kolleeg Mikk kohe avama kukkus. Kakk siis soovitas, et enne lahti tegemist tuleb kõvasti karjuda “SAIN PURRRRGI KÄTTE!”… 🙂   Pealik Kalle andis tähtsa näoga intervjuud ning oli omade etteastega silmnähtavalt rahul – paremat promo kui Robotexi kolmikvõit annab sellele koolile vist teha.

Aga lahe üritus oli, üllatavalt palju rahvast oli ka kohal.  Kui aega saab, läheb teinekordki vaatama.

Robotex 2008

2 mõtet “Robotex 2008” kohta

  1. Asimo tegijatel on ilmselt natuke rohkem raha ka… Aga eks sihid on vähemalt ette antud.

Kommenteerimine on suletud