Tulnukad Tallinnas

Tallinna linnavalitsuses toimuvat absurditsirkust jälgides tuli pähe paralleel viimasel ajal aeg-ajalt mängitava arvutimänguga “XCOM: Enemy Unknown”. Äge mäng on, 1994. aasta hittmängu “UFO: Enemy Unknown” uusversioon. Ainus häda, et tahab hirmus vinget arvutit saada. Aga mitte mängust ei tahtnud niivõrd rääkida.

Mängus toimub maakera kaitsmine seda ründavate erinevat sorti tulnukate eest. Üks sort on Thin Man – meenutab esmapilgul pikka ja peenikest, ülikonda riietatud meesterahvast. Lähemal vaatamisel aga paistavad rohelised sisalikusilmad ning inimvärvi naha alt samuti midagi rohekat – seega selge tulnukas.  Üsna vastik vaenlane – laseb täpselt ja tapab halastuseta,  liigub kärmelt ja suudab end taibukalt varjata, lisaks relva pruukimisele suudab kauge maa taha mürgipilve pritsida.  Kui lõpuks maha kooleb, tekib samasugune mürgipilv ka laiba ümber, seega võib halval juhul endaga mõne sõduri kaasa võtta.

Tekkiski mõte – äkki ongi Tallinnas võimul tulnukad? Näevad küll inimese moodi välja, kuid inimlike käitumisviisidega on üsna vähe ühist. Inimestest ei hooli üldse. Kohalikele seadustele vilistavad täiega. Tabada on raske. Ja see mürgipilv klapib ka. Ainult et erinevalt linnavalitsuse versioonist saab mängus neist lõplikult lahti.