Õhtu küünlavalgel

Uue aasta esimene päev algas nagu ikka kaua magades ja seejärel telekast Viini kontserti vaadates. Õhtupoolikul kella viie-kuue vahel aga käis laks. Valgus kustus nii toas kui õues, serveri UPS hakkas piiksuma, läpakad jäid akule minnes tuhmimaks ja lauaarvutid andsid otsad. Vesi jäi alles, aga boiler muidugi kustus ära, potentsiaalse hullema variandina aga hakkasid radiaatorid jahtuma (keldris olev pump kah elektri peal). Ja muidugi külmkapp ei olnud enam nii külm kui enne.

Helistasime elektriinfosse, automaatvastaja lubas elektrit kella poole kaheksaks.  Kaminapuud olid otsas, aga kõikvõimalikku paberi- ja papisodi oli majas kogunenud nii palju, et sai täitsa toa soojaks. Küünlaid oli piisavalt, taskulamp ka olemas – valgusega polnud probleemi. Külmkapist kolisid õrnemad asjad rõduukse juurde. Läpakad kinni ja server maha.

Enne poolt kaheksat oli tähtajast saanud kell üheksa ja kella üheksaks “kesköö paiku”.  Otsustasime auto välja kaevata ja Järve Selverisse sõita esimest eurosööki hankima (õnneks oli auto paak aasta lõpus täis võetud). Päris naljakas pilt oli selge tsivilisatsiooni piir – Pääsküla ülesõidust Nõmme ja Mustamäe poole algas valge ala, Vabaduse puiesteel aga jätkus pimendamine kusagile Jannseni kanti välja.

Selveri hinnad olid esialgu veel samad, ehkki siltidega oli paras segadus – pooled olid eurodes ja pooled kroonides (tõsi, paralleelhind oli kõigil olemas). Ainsa päris räige kasvuna jäi silma värskete apelsini- ja greibimahlade ots, kus senisest 33 kroonist oli saanud 38. Aga toda mahla sai niigi ostetud ainult kõvade allahindluste korral.

Toit käes (kast kaminapuid ka), tagasi koju. Majaesine lumest puhtaks, duši alla (boiler polnud õnneks suutnud ära jahtuda) ja küünlavalgel õhtusöök.   Elektrit lubati nüüd poole kaheks öösel. Kerisime peale keskööd magama, elekter tuli viimaks veerand kolme ajal (ühe tule lõi põlema, sai kohe minna serverit käivitama 🙂 ). Tuba polnudki vahepeal väga palju külmemaks läinud.

Õppetund: mõned asjad tuleb järgmine kord koju lisaks varuda (kaminapuud kindlasti), aga üldiselt sai päris ilusti hakkama. Ainult server oli pool päeva maas – kes külas üritas käia, saab nüüd põhjuse teada.