Ajutine telefon

Uus ja uhke HTC Desire hakkas laupäeval lollusi tegema. Puuteekraan ei tahtnud kuidagi sõna kuulata (proovige sisestada PIN-koodi, kui kahe numbri asukohas ekraan lihtsalt ei reageeri) ja hakkas koguni teksti sisestamisel kunstilist isetegevust tegema. Garantiiremonti marss…

EMT lahendas üldiselt asja ilusti. Väikeste viperuste järel (Mustika kontoris, kuhu esmalt maandusin, puudus nii asendustelefon kui hetkel ka netiühendus – kohalikule sellile etteheiteid pole, üritas igati aidata) jõudsin Kristiine keskusse, kus Desire remonti saadeti ja asemele anti märksa pisem elukas nimega Nokia 6110 Navigator.

Väikese harjumise järel üpris asine telefon. Androidi muidugi pole, on Symbian – aga see on varasemast E71-st veel käpas. Klapiga telefone pole varem kasutanud, aga eks sellega võib harjuda. Selle klassi telefoni puhul tuleks suurimaks miinuseks lugeda WiFi puudumist – Bluetooth oli olemas ja töötas veatult (ning suhtles Ubuntu läpakaga kenasti), ka hiljuti juurde võetud EMT Internet hakkas tööle.

Kui hädapärased asjad olid paika pandud, siis hakkasin otsima kalendri sünkroniseerimise varianti. Lihtsaimaks oli ka siin teha seda üle Google’i (kuna teekonna teine ots läpakast Google’ini oli nagunii olemas). Appi tuli tasuta tarkvarajupp nimega [L] Mail for Exchange, mis pisipehmest nimest hoolimata sai kenasti hakkama ka Google’i kalendriga (vastav õpetus leidub [L] siin). Jubin alla, sinihambaga telefoni, paigaldus, häälestus – tehtud!

Telefoni kohta leidus ka [L] üsna põhjalik ülevaade aussidelt.

Vähemalt sai probleem kiire tööaja alguseks toimiva lahenduse. 🙂