24.05.2009 arhiiv

Põrinat

24.05.2009

… sai täna kõvasti. Algul Harkujärvele, siis kodust läbi ja Sakku sõprade juurde vana tsikli uut kodu kaema.  Paar paberit tuli ka ära viia, vastu anti aga salatit ja grillvorsti (hea diil…)  🙂 . Viimaks siis Sakust Kanama kaudu maale vanemate juurde sauna.

Sai niisiis ka suure maantee ära proovida. Kuni Haruteeni lubatud 110 km/h väljakeeramine polnud Bläkule mingi probleem – ehkki selline mõnus pingevaba “seilamise” kiirus on endiselt 90 kandis. Veel üheks  heaks detailiks on selle ratta puhul aga eesmised kõrged jalatoed (lisaks tavalistele astmelaudadele) – nii saab maanteel jalad ette sirutada ja põlvedel jääb tuule käest nahatäis saamata. Igati mõnus.

Natuke oleks vaja veel platsil harjutada, aga muidu hakkab ratas vaikselt käppa saama.

Lemmiklaulu finaal

24.05.2009

Kõik saatesse jõudnud lood olid juba nii head, et siin mingit järjestust paika panna oli üsna küsitav. Ühtki lausa kehva esitust ka ei paistnud, nii et võiks tuua välja positiivsed punktid:

* Hea, et “Naerata” Ivo Linnale  anti. Lugu sai kõvasti oma loomulikkust juurde.

* Jana Kask on Eesti Annie Lennox. Täna veidi ka välimuse poolest  🙂 .  Aga “Laula mu laulu” oli endiselt uhke.

* Volkonski habeme lõikamine laulu lõpus oli väga punk. 😀

* “Tsirkus” oli endiselt hea vungiga, ehkki hapu näoga bürokraati etendav Toomemets oli justkui laval täiega lugu kaifiva bändi keskele ära eksinud.

* Kui eelmises saates oli Liisi Koiksoni esitus igavavõitu, siis nüüd lasti maestro Rein ise klaveri taha ja tulemus erines varasemast nagu öö ja päev.

Tulemuses polnud ilmselt algusest peale kahtlust – “Koit” on niivõrd märgiline  lugu, et seda ei saa hinnata ainult tavamõttes lauluna. Täna oli ka Oliver Timmuski esitus ülimalt ilus – ehkki meeskooripartiid oleks endiselt teistsugust tahtnud (ülihea meeskooritausta näitena meenub Chris De Burghi “The Snows of New York”). Puht lauluna olid IMHO taas kord Rannapi lood teistest üle.

Aga kokkuvõtteks – saatesari oli mõnus, nii et tänud tegijatele!

Sumost ka

24.05.2009

(enne kui Lenc hüüdma hakkab… 🙂 )

Eesti poisil läks seekord sandisti ja senine korralik seeria sekiwake positsioonil sai otsa. 4:11 pole just eriti auväärne seeria – ainsaks eredaks hetkeks oli võit teise sama astme selli, jaapanlaste tõusva tähe Goeido üle (kes aga lõpetas kah 6:9 ja kukub samamoodi allapoole). Huvitav on aga vaadata, kes ja kuidas järgmisse banzuke‘sse ehk edetabelisse pannakse – peale komusubi Kakuryu said pea kõik järgnevad negatiivse tulemuse ja ei saa kerkida. Ilmselt on järgmise turniiri sekiwake astmel tabeli keskel hirmsa 13:2 tulemuse teinud Kisenosato ja Kakuryu, Baruto ja Goeido kukuvad vist üksnes astme võrra komusubideks. Eks näeb.