18.05.2009 arhiiv

Bläku

18.05.2009

Hooaja algus venis, aga viimaks jõudis aeg kätte. Bläku kolis Laagri parklasse.

Savage Sue sai endale hea pererahva (vanad trennikaaslased – kusjuures ratta põhiomanik on pereema) ja kolis juba jupp aega tagasi Sakku. Asemele tuli märksa tüsedam tegelane – Bläku on passi järgi 2001. aasta Yamaha V-Star XVS 1100 (ameerika mudel; Euroopas teatakse sama ratast Drag Stari nime all).  Nimi tuleb mustast värvist (vanasti oli Bläku muide punase-sinisekirju ja sellisena mitte nii kena), jämedast jorinast ja aeg-ajalt esinevast “Vaata-vaata-vaata-mind!”-laulmisest. 🙂

Bläku

Õhtul sai esimene ring tehtud, paak täis võetud ja Laagri vahel keerutatud.  Aga esialgne mõte kohe sellega tööl käima hakata tuleb edasi lükata – ratas on kõvasti suurem ja võimsam kui eelmine, pool aastat pole sõitnud ka. Tuleb paar õhtut harjutamas käia ja platsi peal kooliharjutusi meelde tuletada (täisnurksed pöörded jne).

Vaatasin

18.05.2009

… tagantjärele ära selleaastase Eurovisiooni võiduloo (juutuubis on see väljas).

Positiivse märkusena: laulja on sümpaatne ja hea häälega ning oskab kenasti viiulit mängida. Kõik muu aga…

* Laulu ei ole. Lihtsalt absoluutselt ei jää meelde.

* Lavalist esitust ka ei ole. On paar naljakat onklit, kes toenglamangus ringi kargavad –  ja hiljem ilmuvad kaks blondi põhjamaist tibi, kes mõjuvad täiesti nagu piparkook jaanipäeval.

* Kui sellest loost midagi norralikku otsida üritada, siis suure püüdmisega meenub veidi hardangerlik viiuliriff ja tibide heledad juuksed. Muidu aga oleks pimekuulamisel raudselt pakkunud Makedooniat või midagi sinnakanti.

Kui see lugu püstitas kõigi aegade punktirekordi, siis on midagi väga viltu. Igatahes tegin vist õieti, et kogu tsirkuse vaatamata jätsin.

Kemmerg 2.0

18.05.2009

Sotsiaalse tarkvara vallas on loodud palju huvitavat, aga selline portaal nagu [L] SitOrSquat.com oligi veel puudu. Nali naljaks, aga tegelikult on jube abiks, kui võõras linnas on võimalik ilma suurema vaevata korralik ja puhas koht leida, kus oma suured hädad ära õiendada. Isegi Tallinnast on seal mõned asutused täitsa olemas.

Eesti keeles sobiks sellelaadsele asjale nimeks Pellr (nagu on sotsiaalse tarkvara hulgas olemas Flickr, Uploadr, Frappr jne).