Bad Behavior helps

Nii Joras kui ka mitmes teises Kaku hallatavas WordPressi-põhises veebisaidis oli viimasel ajal üha enam tegu kodanike invasiooniga, kes üritasid lugejaile Viagrat ja vanu pükse müüa. Väikese tuhnimise ja katsetamise järel sai kasutusele võetud tore asi nimega [L] Bad Behavior (eriti hea on nende domeeninimi!). Tulemus: kahe viimase ööpäeva jooksul on täpselt üks spämmikiri läbi pääsenud (ja seegi jäi moderaatorit ootama). Pole üldse paha, tõsiselt ära hakkas juba tüütama.

Püsiühendustest eri paigus

PC World /Yahoo kirjutab erinevatest püsiühenduste pakkujatest üle maailma (lingitakse ka [L] ingliskeelse Wikipeedia suuremale ülevaatele, lisaks on samal teemal arutelu ka [L] Slashdotis).

Põhiline jututeema on USA kaotatav edumaa neti vallas – püsiühenduste osas on Lääne-Euroopa juba jupp maad ees. Meid siinmaal aga peaks mõtlema panema aga toodud statistika – kunagine “interneti-imelaps” Eesti ei ola üldse kusagil tabelis sees, saadaolevate püsiühenduste näitajate järgi edestame ehk küll Ukrainat ja Bulgaariat, kuid nii Põhja- kui Lääne-Euroopa on kusagil kaugel ees. Ja hinnad…
* Itaalias saab 20EUR + VAT (ehk ilmselt midagi 25-30 EUR kanti) eest kuus 4 Mbps DSLi
* Inglismaal saab kuni 20 naela eest 2 Mbps (tõsi, mahupiiranguga nagu Elioni Väikekontoril)
* Hispaanias saab 40 EUR eest 20 Mbps (ilmselt siiski vaid allasuunas, aga ikkagi)
* Isegi Euroopa hinnatipus Norras saab meie hea ühenduse hinna eest (469 NOK ehk 800 EEK kanti) 20 Mbps

Vat nii, härrad Starmanist ja Elionist… Tehke omad järeldused, muidu on Eesti internetiedu varsti üksnes Kalevipoja sarnane rahvuslik müüt.