Lõunas

Sõitsin eile lõunasse. Oli vaja Hundile poogen viia.

Tegelikult sai vana sõber ja bändikaaslane, praegune Rõuge ja Vastseliina kitarriõpetaja Indrek Hunt just kirikulaagri ajal poolesajaseks ning kuna kohustuste tõttu tuli valida laagri kasuks, siis pidi tagantjärele õnnitlema. Poogen aga on tegelikult e-poogen ehk värgendus, millega on tehtud näiteks U2 “With or Without You” laiv-versioonide alguse ülipikk taustanoot (seda kasutas ka Big Country enda “torupillikitarri” saundis; U2 loo stuudiovariandis on kasutatud küllaltki samalaadset Infinite Guitar’i).

Hommikupoolikul käisin veel ka Tartus ühe teise vana sõbraga trehvamas ja Emajõe peal “Pegasusega” sõitmas. Aga Rõugesse jõudes oli pererahval väga hea meel, poogen läks ka õigesse kohta. Käisime samas kõrval asuvas Rõuge kirikus ekskursioonil ning Kakul õnnestus esmakordselt päris ehtsat suure kiriku orelit mängida (varem on seda proovitud ühes väikeses Pärnumaa kirikus, sealne orel oli aga pigem koduoreli mõõtu). Vendade Kriisade ehitatud pill oli “saundivalikult” täitsa võrreldav mõne tänase parema sündiga, nii et kõigi võimaluste tundmaõppimiseks oleks ilmselt mitu päeva kulunud – aga need paar projekt Brendani iiri vaimulikku lugu ja Jaak Tuksami “Meel unus mägede taha” kõlasid päris ehedalt.

Pärast sai üle hulga aja veel ka korralikus saunas käidud. Öösel koju sõitmise järel oli auto maitse üsna kõvasti tagumikus tunda. Aga tasus ära kannatada.

2 mõtet “Lõunas” kohta

  1. Oo cool, ebow. Olen seda ise kasutanud, ainult väga harva. Tal on mingi oma tehnika, et vibreerima hakkab keel kui ebow on kindlas kohas ja kindlal kaugusel keelest. Muidu läheb kaua aega enne kui keel vibreerib. Igakord peab seda tehnikat meelde tuletama, sest kuna kasutan väga väga harva, siis läheb meelest. Kas isand Kakk on seda palju kasutanud?

    Olen ise veel kasutanud ühte teist vibreerivat masinat et kitarril häält teha. Kuna sagedus on alati sama siis saab ainult ühe tooni. Aga show on efektne, selline rock n roll koerus.

  2. Kui aus olla, siis ei ole veel üldse kasutanud. See saigi tegelikult alguses endale katsetamiseks tellitud – aga siis tuli kutse juubelile ja kitarristile oli see muidugi väga täpne kingitus. Nüüd tuleb endale uus tellida. 🙂

    Aga plaan on kindlasti proovida. Kitarriga muidugi tuleb veel ka muid asju alles õppida.

Kommenteerimine on suletud