ITK avaaktus

Sel aastal siis ilmselt viimast korda aktus NO99 saalis ja õppetöö poollammutatud Karla katedraalis… Talvel kolib kogu kupatus Mustamäele.

Aga aktus oli endiselt vahva, Kallel on annet sihukest harilikult kõvakraeliseks-kinnisekõhuliseks kippuvat üritust meeldivalt mitteformaalseks teha. Selleaastased oma kõne metafoorid oli ta võtnud Kivirähu ussisõnaloost – mitte et Kakk sellest raamatust eriti peaks, aga käesolevas kontekstis olid need täitsa sobivad.

Väga kümnesse idee oli ka Skype’i esindajana [L] Parasiili rääkimakutsumine. Vend ütles otsesõnu, et oodatud on töökäed, mis on ühendatud toimiva aju külge – ning ka see tuli kenasti välja, et 90-ndate aastate olukord, kus tüübid peale teist kursust ülepeakaela tööellu tormasid, on selge minevik. Tänapäeval läheb hea haridus üha enam hinda.

Parasiil peab kõnet

Parasiil: “Ja siis õpitakse ärijuhtimist või haldusjuhtimist või juurat… Ühesõnaga igasugust pehmet jama. Ma tean, mida ma räägin – olen ise hariduselt jurist!”

(Muide, pildil esiplaanil näoga publiku poole istuv daam on viipekeeletõlk – ka sel aastal pidavat rebaste seas paar kurti tudengit olema. Igati positiivne tendents.)

Nii et igati vahva üritus oli. Ja sel aastal lauldi “Gaudeamuse” kõik kolm salmi ära, kaasa arvatud “Vivat et res publica”, mis eelmisel korral Riigikogu keralaste sigatsemise vastu protestides ära jäeti.

Kakku ootab sel semestril taas 4 rühma ITK rebaseid. 🙂