Üks keldi lugu

Leidsin üle pika aja Tuubist midagi tõeliselt ilusat. Tegelikult on see juba vana lugu – esitajaks on omal ajal Eestis Rock Summerilgi nähtud šoti bänd Runrig ja esmakordselt ilmus see nende 1989. aasta plaadil “Searchlight”.

“Èirinn” peaks olema gaeli keeli “Iirimaale” ja lugu on harukordselt ilus vaade läände üle Iiri mere sugulasrahva suunas. Meiesuguste õnneks on tekst ingliskeelne (Runrig laulab päris palju ka šoti gaeli keeles) – see on ballaad selle sõna klassikalises tähenduses (natuke meenutab Yeatsi luulet).

4 kommentaari postitusele “Üks keldi lugu”

 1. vaba ütleb:

  Seda lugu kuulates, tuli meelde meie esimesed vabaduse tuuled “paradiisi poole” et siis iirimaa pakkus tööd eestlastele, siit muusika:
  https://www.upload.ee/files/6875305/tee-paradiisi.ogg.html
  Ikka parema elu poole. Loodan, et annad mu teisitimõtlejale andeks.

 2. Kakk ütleb:

  See paradiisi-lugu kõlab ehtsa “maailmamuusikana”, mina loen sealt päris mitme rahva viise välja.

  Aga eks iirlased tea ise väga hästi, mida tähendab parema elu otsimine kaugel maal. Sellest on mitmeid päris häid filme tehtud ja neidki motiive kohtab iiri muusikas palju.

  Konkreetselt selle Runrigi loo puhul on huvitav see, et šotlane on stiilipuhta iiri loo teinud. Sugulaste asi, aga ikkagi – umbes sama, kui eestlane kirjutaks eheda soome jenka.

 3. vaba ütleb:

  Kui sa oled soundclubi kasutanud kunagi (bluemoon), siis on üks programm, mis konverdib s3m failid midi failideks, mis tähendab seda, et tänapäeva midi ümbertöötlus toimib! näide soundclubi sunset näitega:
  https://www.upload.ee/files/6875987/sunset.ogg.html
  kes ei tea, mis on soundclub:
  https://www.upload.ee/image/6875982/soundclub.png

  Ma saan wine-ga neid kasutada.

 4. vaba ütleb:

  Päris iiri midikast:
  https://www.upload.ee/files/6876547/irish_medley_5__c_taylor.ogg.html

  openmpt on hea kui vaja vanemaid s3m tüüpi faile konvertida, teeb ka muud asju:
  http://openmpt.org/features