Öirosõu

Nüüd siis tuli see suure laulumängu kohalik eelvoor.

Kokkuvõttes – täitsa lahe saade oli tehtud. Vaheklipid olid muidugi vana idee seljas sõitmine, aga päris häid kärnasid oli ikka sees – mõni koht pani kõvasti naerma (kasuks oli muidugi vastava vihje äratabamine). Ja muidugi fööni sisse laulev Suntribe, johhaidii 😀 … Herrey’se järgitegemine oli suht kahvatu, JZ Belle aga laulis toda hiljutist Kreeka võidulugu vist originaalist paremini. Susani liba-Ruslana oli ka hea (eriti too “alle-aa” keset laulu; tämber oli üllatavalt sarnane originaaliga), ainult et õhk sai kohati otsa.

Maarja ja Rannapi versioon Lordi eelmise aasta võiduloost oli julge temp, aga oleks siiski vist tahtnud mingit Apocalyptica laadis töötlust. Keelpillikvartett oli OK, aga nati liiga pehme saundiga – alles lõpp läks sinna suurema paueri kanti. Kuid ikkagi kihvt ja kvaliteetne esitus.

Lauludest oli vahepealse kuulamisega rohkem meeldima hakanud esimene Kristjan Kasearu lugu, sihuke mõnus Bryan Adamsi rida oli – kahjuks jäi vokaal kehvaks (sama häda oli Lindaga, see lugu oli üsna must). Teine, duett Hele Kõrega, oli tal selles mõttes märksa parem. Väga mõjus esitus, kuid eurolauluks see ikka ei sobi (seepärast oli edasipääsemine üllatav – eeldasin ninjasid või Inest kolmandana, kaks esimest olid suht selged algusest peale. Aga ilmselt töötas esituse veenvus, meelde tuli “Vampiiride tants” ja muu Jim Steinmani looming).

Väike üleannetu vahemärkus – huvitav, mida oleks EBU bossid öelnud, kui Eestit oleksid esindanud omas reas väga profilt esinenud “hingemiilitsad”, kelle laulu sõnum oli aga suht ühene: “Tahan keppi ja kohe!”…?

Ja võitja – Gerli. Kahtlemata parim laulja kogu seltskonnast. Endale hakkas Laura lugu rohkem meeldima (parem meloodia ning ilmselt [L] parim tekst nii sel võistlusel kui üldse Sveni senistest lugudest), aga ka võiduloo vastu pole midagi. Vähemalt võib 100% kindel olla, et esitus Helsingis on tasemel, see “tädi” (nagu teda tögamisi tituleeriti) veab asja välja. Saundi võiks veel lihvida ja agressiivsemaks keerata – aga eks seda jõuavad igasugused asjapulgad nüüd veel kuni maikuuni näppida.

2 kommentaari postitusele “Öirosõu”

 1. Enn ütleb:

  see, et….
  Mõtelsin eile Maarjat ja Rannapit kuulates, et seesama tekst , seesama (päris lüüriline ja ilus meloodia), võta kollimaskid ära ja mine või kirkuisse esitama 😀
  Pool aastat tagasi karmimad mehed aga karjusid, et satanism ja satanism…

 2. Kakk ütleb:

  MOTT 🙂

  No need “karmimad mehed” olid vist peamiselt usk.ee sellid… Neid arutelusid on seal kohati ikka üsna sürr jälgida olnud. Rahulikumad vennad rääkisid seda kohe peale viimast võistlust.

  Aga huvitav versioon sellest laulust oli küll. Ja kohati kasutab Ülemise Korruse Mees inimesteni jõudmiseks üsna ebatavalisi meetodeid.