Kontserdielamus: Irish Christmas

Esmalt tänud Chrisile, kes teatas sellest kontserdist – muidu oleks ehk suure sebimisega maha maganud.

Ühesõnaga, täna esines Estonia kontserdisaalis Maire Ni Bhraonain ehk inglispärase nimekujuga Moya Brennan – Clannadi solist ja ilmselt parimaid iiri naishääli viimase paarikümne aasta jooksul (ja muuseas ka Eithne Ni Bhraonaini ehk tuntumalt Enya vanem õde). Kunagi sai teda kuulatud tema koduses Dublinis, nüüd oli tädi siis viimaks siiakanti käima tulnud.

Kontserti oli uhkelt täie raha eest – üks paremaid seniseid muusikaelamusi. Laval oli samasugune natuke ebastandardne koosseis kui Dublinis – kaks iiri harfi (ühte mängis Maire ise), viiul/vilepill (kordamööda), kitarr, klahvpillid (kaks sünti ühe mängija käes; kuna basskitarr puudus, täitis sünt ka bassi rolli) ning löökriistakomplekt.  Muidu lauldi peamiselt kolmekesi, aga Clannadi uhkete vokaalharmooniate taasesitamises osalesid kõik.  Erilise elamuse jätsid lisaks tädi Mairele ka harfimängija (kelle eraldi mängitud lugu näitas väga uhkelt, et kelti harf sobib ka soolopilliks) ja löökriistamees, kes mängis mitte tavapärase trummikomplektiga, vaid pigem percussion-tüüpi riistadel, kuid suutis mängida väga hästi välja ka jõulisemad rütmid (lisaks muidugi muusikastiilile pea kohustuslik bodhran). Veel üks kompliment tuleb teha valgustajale – valgus oli lihtne, ent samas väga ilus ning andis pikas kleidis solistile päris haldjaliku väljanägemise.

Repertuaaris oli hulk inglise ja iiri jõululaule, kuid ka Clannadi klassikud – esimeses pooles tuli popurrii omaaegsest “Robin of Sherwoodi” filmisarjast (mille muusikaga Clannad laiemalt tuntuks sai), peale vaheaega aga järgnesid ka paar tuntud gaelikeelset lugu, “Theme from Harry’s Game” ja indiaanikeelsete fraasidega “I Will Find You”.  Rahvas oli saalis üsna pöördes ja õigusega. Ja kui esinejad tulid kahe lisalooga ning viimaseks esitatud gaelikeelsel “Pühal ööl” viimane salm täiesti äratuntavas maakeeles tuli (isegi õ-häälik!),  oli aplaus vägev.

Loodetavasti õnnestub millalgi tulevikus veel sama seltskonda esinemas kuulda.

Üks mõte “Kontserdielamus: Irish Christmas” kohta

  1. No näed. Nägin kuulutust, olin laupäeva hommikul veel Tallinnski, aga ei saanud kahjuks jääda. Seda oleks tahtnud kuulata…

Kommenteerimine on suletud