Venia legendi

Kakk pidas kolmapäeval TLÜ dotsendiks kandideerimisel nõutava kohustusliku loengu ehk venia legendi teemal “Vabast tarkvarast vaba kultuurini”. Slaidid on [L] dokkide lehel.

6 kommentaari postitusele “Venia legendi”

 1. kalamees ütleb:

  Bill Gates’i raamat on “Teel tulevikku,” aga see selleks. Kus on pärit viimasel slaidil olev humoorikas pilt?

 2. Kakk ütleb:

  Ausalt öeldes ei mäletagi… Kunagi otsisin vastavaid clipart’e kusagilt. Litsents oli vaba igatahes. 🙂

 3. aabram ütleb:

  Hmm, vabast tarkvarast rääkides ei saa ei üle ega ümber ka muudest litsentsitüüpidest, näiteks BSD litsentsist, mis minu personaalse arvamuse kohaselt on ka reaalset vabadust tagav. Eks ole veel teisigi tüüpe – Apache, Mozilla Public Licence jt. Ma ei mäleta, et sa oleksid kunagi sellest kirjutanud. Miks?

 4. Kakk ütleb:

  Ilmselt aja- ja ruumipuudusel. Seni on inimeste peades vana mudel nii kõvasti kinni, et üldse pointi arusaadavaks tegemiseks peab rääkima suht lihtsas keeles ja lühidalt – seepärast ka keskendumine GPLile ja CC’le. Muudest võiks muidugi ka rääkida ja seda teen mõnes pikemas kursuses kindlasti. Mis BSD-sse puutub, siis jah, vaba on ta küll, kuid mind häirib natuke sinna sisse jäetud võimalus teiste töö pealt teenida (omaaegne Winsock jne jne).

 5. aabram ütleb:

  Sa tabasid naelapea pihta. Paljusid häirib see võimalus. Aga mis siis, et häirib?

 6. Kakk ütleb:

  Nojah, tutvustada võiks tõepoolest ikkagi. Kui rohkem aega tekib, peaks mingi üldisema ülevaate kirjutama vabade litsentside kohta.