8 mõtet “Päevalehe eksitus” kohta

  1. jälle microsofti fanboy mks bashib: üliturvaline ta nüüd ei ole, aga piisavalt turvaline küll. peamiseks märksõnaks on UAC, samuti jookseb IE omaette alamsüsteemis, mis keelab ligipääsu kõikidele failidele, peale Temporary Internet Files kausta, seega ei saa ka igasugu ActiveX jms asjad eriti vabalt möllata… ka draivereid kui selliseid standardlahendustele enam eraldi installida vaja ei ole… installimisel sisestad alguses kogu infi ära ja olenevalt masina konfist, minu puhul 17 minuti pärast võid kohvilt tagasi tulla ja ilusat windowsit nautida… ka office on loogiline, kõik vajaliku leiab kiirelt üles, ei ole vaja menüüdes sobrada… ma ei ütle, et Vista on üliturvaline ja tal ei ole auke – kindlasti neid leidub – kuid siiski on tegu kõvasti mugavamate, lihtsamate, turvalisemate ja loogilistemate lahendustega, kui seda olid XP ja Office 2003

  2. Ei, Kakk

    Tegu on tellitud ajalehereklaamiga, mille eest nii leht, kui ka autor on ilmselt kopsaka honorari saanud. Kusjuures, niipalju kui ma teooriat mäletan on autoril õigus ka lisa küsida iga tsiteeringu eest.
    Seega igati tulus äri, sest kuidagiviisi peavad ju ka vaesed ajaleheneegrid oma leivatükile või peale saama ja mmm, seekord vist lausa vorstiviilugi.

  3. mks: antud juhul polnud minu jõrina põhjus niivõrd MS kiitmine, kui et seda just sellisel kujul tehti (millele Chris viitab). Mul tuli igatahes lahkuv USA suursaadik meelde, kes oma kiidumulaga üle mõistlikkuse piiride sõitis ja nüüd (loodetavasti) natuke targema inimese vastu välja vahetatakse. Arvata, et kui Linuxi kohta nii argumenteerimatut jura aetaks kui seal kirjutises, tunneksin heameele asemel piinlikkust. Tuleb öelda, et Sinu kirjades on seni olnud argumente tunduvalt rohkem, oleksid võinud ise neile selle jutu kirjutada. 🙂

    Chris: selge see – aga nagu eespool ütlen, jätaksin mina Billi asemel need meedia-afroameeriklased, kes tolle loo vorpisid, küll vorstist ilma. Meediainimesena peaksid hästi teadma, mismoodi hüperbooli viidud promo töötab…

  4. Heheh, ega see kirjutis tegelikult võttis muige suule küll, tegu reklaamtekstiga… Minul oli au lugeda Jaan Vare (MS Eesti avalike suhete juht) poolt kirjutatud kirjatükki (küll paberil, ei tea, kas see netti kuhugi ka jõudis) ja see oli tunduvalt asjalikum ja enam-vähem normaalselt kirjutatud… Kiidumöla on muidugi igas MSi tekstis palju, aga tegelikult nii ju üks kommertsfirma oma rakendusi müüma peabki ;)… Kunagi tulevikus üritan kindlasti ka ise mingi artikli Vistast ja Office 07-st kokku panna ja kuskil ka avaldada, tegelikult peaks selle praegu valmis kirjutama ja kuhugi ära saatma, sest ma ei tea, kui positiivselt suhtub MS sellesse, kui ma nende vistat ja officet ka natuke laidan (järgmisest nädalast saan MS Student Partner tiitli omanikuks)….

  5. Tjah… Ilmselt Kakk on oma vanaisalt üht-teist pärinud. Too ütles juba hallil vene ajal, kui telekast tollaseid algelisi reklaame nägi: “Aa, reklaamitakse – järelikult on kõnts!”

    Kiidulaulu ja äritegemise osas – nojah, seda teab Chris paremini rääkida, aga mulle endale tundub küll, et kui liiga palju möla ajada, saab vastupidise efekti.

    Ja veel – vaat see viimane lause on ka tegelikult kõnekas. Mis &%%##¤%# soft see on, mille kritiseerimise eest tuleb kõrgemalt poolt sanktsioone karta? Kui õieti mäletan, siis Konfutsius vist ütles nii:

    Kes mind kiidab, varastab mu tagant.
    Kes mind noomib, on mu õpetaja.

    Kindlasti päris igas kontekstis sõnasõnaliselt võtta ei saa, aga hea point.

  6. Targemad teadsid mulle Tartus õpetada järgmist:
    Reklaam tekitab vastakaid tundeid 50 % mõtlevatest tarbijatest
    Mõtlevaid tarbijaid on 10 %
    Seega sihtrühm, kes oma otsustes johtub lausteklaamist põhimõttel, et leheneegrid/televiisorionud teavad mis tegelikult hea on, ületab 95 %
    Arvan, et kommentaarid on liigsed;)

  7. Ega ma kardagi midagi eriti, niikuinii mingeid sanktsioone ju ei järgne… lihtsalt huvitav oleks nende arvamust kriitika kohta näha… üks parimaid kilde Vistast on see, et kui võtta vista puhas install, lükata sinna peale Office 07, siis on võimalik tekitada .pdf faile Offices, aga mitte kuidagi pole neid võimalik ilma täiendava abiprogrammita (näit. Adobe Reader) lugeda…

    Iseenesest positiivne on mudugist Exchange07… piisava inglise keele oskuse ja serveris voicemodemi olemasolu korral on sul täiesti isiklik sekretär… loeb sulle su meile, vajadusel muudab kohtumisi, lisab neid või kustutab neid… Ühesõnaga jõle palju positiivset negatiivse vahepeale… Mina olen mingil määral universaal, sest vajadusel saan ka linuxiga ainult käsureal suhteliselt korralikult hakkama, eeldusel, et läppar koos netiühendusega kõrval on, samas minu sügavam poolehoid ja süda kuuluvad MacOsile… Samas kasvõi praegu koolis ei saa läbi ilma Windowsita (veel)…

  8. Chris: nojah, kui see jutt tõele vastab, siis on asi ikka tõesti hull… Olgem optimistid ja lootkem, et lolle on maailmas natukenegi vähem. 🙂

    mks: Kahtlemata on selles komplektis ilusaid asju, aga minu jaoks kaalub vabadus palju rohkem. Mitte ainult hind. Maci suhtun suhteliselt positiivselt, aga ka seal on sama kinnine süsteem põhipõhjus, miks seda endale ei hangi. ESR Hacker-HOWTO’s on see asi kenasti ära seletatud.

    Ja hakkama olen saanud 100% Linuxi peal alates 6. seeria Mandrake’ist ja StarOffice 5.1-st 2000. aastal. Mitme ülikooli õppejõuna ja vähemalt mingil määral IT-maailmas ringi liikudes. Ja tollal oli Linux tõesti teistest kohe tublisti vaevanõudvam, täna ei teki enam mingit küsimust. Kolm peamist süsteemi (Win, Linux, MacOS) on oma näitajatelt keskeltläbi juba praktiliselt võrdsed (mõnes vallas on üks natuke parem, mõnes teine).

    Ja natuke on ka üldeetiline põhimõte asja taga. Olin ise suht rahulolev MS kasutaja sinnamaani, kuni tuli hakata IT Kolledži jaoks ITSPEA kursust välja töötama (samal 2000. aastal). Kursuse loomise käigus pidin uurima erinevate tehnoloogiate arengulugu, firmade ajalugu jne – ja ühe teatava firma kohta tuli välja nii pretsedenditult palju sitta, et enam ei olnud mingit soovi nendega tegemist teha. Kindlasti on ebaeetilisi käike teinud ka teised, kuid toosamunegi ettevõte on ses mõttes kõik teised kaugele maha jätnud.

    Eks igaüks kasutab seda, mida paremaks peab. Mina olen oma valiku teinud, Windows 98 jäi viimaseks MS tooteks.

Kommenteerimine on suletud