Uus spordiala Internetist

Seda, et kaugel Aafrikas asub maa nimega Nigeeria, kus elavad toredad mustanahalised inimesed ja kust tuleb palju huvitavaid äripakkumisi, teavad ilmselt paljud. Maailm on suur ning lollikesi, keda nende rahast ilma jätta, leidub kardetavasti alati.

Nüüd aga on tekkinud grupp inimesi, kelle hobiks on “bait-a-mugu”-nimeline mäng (“mugu” pidavat olema termin, mida nigeerlased tüngaohvrite kohta kasutavad, tähendavat umbes “suurt lolli”; käesoleval juhul aga jääb mugu‘ks keegi teine). Mängu eesmärgiks on kirjale vastata ning üritada õnnetu nigeerlasega manipuleerides temaga igasugu asju ette võtta. Miinimumprogrammiks on petise aja võimalikult pikk äraraiskamine (kiiduväärt, kuna seda vähem jõuab ta mõnd lihtsameelset koorida), sageli aga õnnestub too panna isegi ringi sebima, asju ajama ja omaenda raha mängu panema… Vaat seda nimetab Kakk social engineering‘u kõrgtasemeks.

Sai siin loetud üht sellealast portaali nimega [L] whatsthebloodypoint.com. Nimi ütleb juba palju. Pole tükk aega nii jubedalt naernud kui lugedes, kuidas “sportlane” nimetas end elukutseliseks kärbidresseerijaks sir Gerald Womo Milton Glockenspieliks ja saatis mugule isegi vastava ajaleheartikli. Vaene turakas võis end ilmselt üsna kahvatuks vihastada, kui ta viimaks aru sai, et temaga lolli mängitakse. Sellest loost annaks teha lausa korraliku absurdikomöödia.

Sama spordialaga tegelevad ka [L] http://baita.mugu.co.uk, [L] http://the.mugu.co.uk, [L] http://www.419eater.com ja veel mitmed teised. Edu neile!

Kui kunagi aega rohkem, prooviks ehk ise ka.