Domeenipull

Kui 5. juulil [L] see värk kehtima hakkab,  siis ilmselt kaob Kakupesa paralleeldomeen kakupesa.pri.ee ära – kakupesa.net on nagunii suupärasem ning on hetkel registreeritud 2015. aastani. Eesti Interneti Sihtasutus hakkab kõigi .ee domeenide eest 285 krooni aastas, mis on selge riisumine – sama raha eest saab ülddomeeni vähemalt kaheks, kui mitte kolmeks aastaks. Kuuldavasti kavatsevad ka paljud teised senised .pri.ee omanikud .ee alt ärakolimist.

Aga positiivne on vähemalt see, et on selge võimalus jalgadega hääletada ning kui .ee  järgmiseks aastaks võrgustatistikates  kuhugi Kesk-Aafrikaga võrreldavale tasemele kukub, siis ehk hakkavad otsustajad ka peaga mõtlema.

Seega neil, kes on Kakupesa lugenud  ja Kakule kirjutanud .pri.ee aadressi alt, oleks soovitav hakata end aegsasti .net-i peale ringi harjutama.

Üks mõte “Domeenipull” kohta

  1. 285.- ilma käibeta hakkab sihtasutusele maksma registripidaja. Too omakorda paneb sinna juurde omapoolsed kulud (6 kuu jooksul ümberregistreerimine, domeeniomanike ülesotsimine ja tuvastamine jne jne) ja lõppkasutajale võib see pull maksma minna näiteks 400+ krooni.

    Aga jah, mina kavatsen ka pri.ee kinni panna. Õnneks on juba olemasolevatele domeenidele 6 kuud üleminekuaaega.

Kommenteerimine on suletud