6.11.2010 arhiiv

Hiinavärki

06.11.2010

Laupäeva õhtul oli natuke rohkem aega söögiga mässata. Anti ette ülesanne kapis leiduva 0,6kg lihatükiga miskit ette võtta. Kakk arvas, et võiks miski hiinlaste asja teha. Esialgseks malliks sai võetud üks [L] netiretsept, aga kes see ikka manuaali väga loeb… 😛

NB! Asi on krehvtisemapoolne. Kes nii kurja ei taha, võib jalopeno välja jätta ja ehk vähem ingverit ja/või küüslauku panna.

Toormaterjal:

* 0,6kg sealiha
* peaaegu täis laastukorv pisikesi pruune šampinjone
* pisike tops puljongikontsentraati
* 1 suur sibul
* 4 küünt küüslauku
* paarisentimeetrine ingverijupp
* kümmekond lõiku konservjalopenot
* 5 tl suhkrut
* maisitärklist
* meresoola
* sojakastet
* riisiäädikat
* õli praadimiseks

Punkt üks. Kapis leidus miski puljongikontsentraat, see sai poole liitri sooja vee sees ära lahustatud, sisse sortsuke riisiäädikat, sojakastet ja suhkur. Maisitärklist esialgu sisse ei seganud.

Punkt kaks. Liha juppideks (Toomas Hendrik Nuustik muidugi luuras ja ei jätnud enne, kui oma osa kätte sai), pann soojaks. Taldrikule segamini peent meresoola ja maisitärklist, liha sealt seest läbi ja pannile.

Punkt kolm. Sibul, küüslauk, ingver ja jalopeno peenteks lõikudeks.

Punkt neli. Liha praetud, pannilt maha ja seened asemele. Kui need ka valmis, siis need ka maha ja eelmise punkti tulemus asemele. Kui needki korras, siis esmalt 2 spl maisitärklist tilga veega ära segada ja siis puljongisse kupatada. Viimaks kõik komponendid pannile kokku ja segamini. Mõnda aega tuleb veel soojendada, kuni kaste paksuks kissellimoodi asjaks muutub.

Punkt viis. Keeta juurde riisi (nuudlid vms on ilmselt ka head).

Punkt kuus. Nämm-nämm!