Mõned mõtted kunstilisest isetegevusest

Esmalt olgu veel kord mainitud – nii Kanal 2 laulu- kui TV3 tantsusaade on üldiselt positiivsed nähtused. Tore on näha inimesi, kes pingutavad mingi kasuliku kunsti omandamise nimel (loodetavasti ei toodeta tulevikus sarju “Poliitika tähtedega”, “Äri tähtedega”, “Meediamull tähtedega” vms). Mis muidugi on jama ja jääb jamaks, on väljahääletamissüsteem – aga ju siis tuleb mõne arvates nõnda suurem vaatajaskond.

Laulusaade on seni eriti mõnusa mulje jätnud. Too Eesti laulude saade oma kolme Ruja töötlusega oli rabavalt hea, lisaks algusest üliheale [L] Birgitile-Margusele ja lihtsalt heale Inesele-Valdole arenesid väga vingelt saadete kaupa edasi ka Elis (siinkohal tervitused oma kunagisele jutukasõbrale!) ja Toomas. Eriti sümpaatse mulje jättis viimane – mitte eriti suurte lauljavõimetega sell võitis poolehoiu mõnusa olemise, nutika lauluvaliku ([L]“Sind ainult kaupluses näen” oli ilmselt üle kõige) ja aususega ehk “oo-ma-teen-nii-suurt-kunsti”-illusiooni puudumisega. Ning samas arenes seesama kutt nii jõudsalt, et laulis lõpuks vendade Urbide tuntud “Imelise laane” ära pea vigadeta. Respekt.

Saate negatiivse poole nimi on kahjuks Ester Tuiksoo. Iseenesest sümpaatse olemisega proua, kuid ausalt, ei saa aru… Kas tõesti on maarahva seas nii piinlikult palju akuutselt ebamusikaalseid rahvaliitlasi või toimub intriigi nimel helistamistega totaalne sahkermahker.  Kardan, et isegi Estril endal oli täna piinlik, kui viimaseid kohti jäeti jagama Elis-Rolf (kes täna tegid lausa ülihea esituse) ja Birgit-Margus.  Nagu öeldud, tädi on iseenesest meeldiva olemisega, ent ei vana tegija Maltis ega ülikõva taustabänd suuda kivist vett pigistada. Jätke jama, härrased!

Tantsusaates nii imelikke asju ei toimu, seal on oskajad ja vähemoskajad natuke paremini paika pandud. Positiivne on muidugi ka see, et Eesti puuetega lapsed saavad ELIL kaudu juba mitmendat aastat endale hulga hädasti ära kuluvat abiraha. Ja isand Sander saatejuhina on kah lahe.

Kokkuvõttes aga on eespoolmainitud kunstiline isetegevus täitsa abiks. Ehk tuuakse selle abil kasvõi mõni poliitik rahvale tiba lähemale (ja too näeb vahelduseks ära, mida pingutamine tähendab).

2 kommentaari postitusele “Mõned mõtted kunstilisest isetegevusest”

  1. ititibi ütleb:

    meediamull tähtedega… IRW
    vaat seda tahaks näha! 😀

  2. Kakk ütleb:

    Mina vist ei tahaks. 😛