Uus lemmikbänd

(või noh, peaaegu)

Igatahes kaugel teispool maakera Lõuna-Austraalias on üks Darren Mullani nimeline sell hakanud mõne aja eest koos suure pundi sõpradega – nime Sing It Live all – tegema järele kõikvõimalikke roki- ja popiklassikuid Tina Turnerist Meat Loafi, U2, Blondie ja Van Halenini. Alguses väidetavalt enda koduses stuudios Tuubi lastuna, hiljem juba on hakatud ka väljas käima.

See projekt näitab mitut asja:
* andekaid inimesi on maailmas ikka väga palju,
* tänapäevane tehnoloogia on ikka võimas (lugude juures on detailselt üles loetud, mida seal tarvitatud on – ja videosalvestuseks on mitmel juhul kasutatud tavapärast “aifööni”) ning
* piisava tehnikaga varustatud ja sisemise motivatsiooniga (mitte papi kokkulükkamiseks, vaid lihtsalt otseses mõttes asjaarmastusest) andekad inimesed suudavad teha Väga Vingeid Asju.

Darren Mullan on korraga nii geniaalne produtsent (konkreetne bändikoosseis on lauluti väga varieeruv ning alati on sinna sattunud väga sobivad inimesed – ja valik on samas seal ikka päris suur) kui ka ise väga hea laulja. Inimesi, kes suudaks parimate päevade Meat Loafi originaaliga võrreldavalt järele teha, ei tea väga palju olevat.

Päris paljud nende lood on originaalis artistidelt, kes on siitpoolt juba ära läinud. Aga ma arvan, et nii Marie Fredriksson, Eric Carmen, Tina Turner kui Meat Loaf – ja tõesti, isegi Freddie – vaatavad seda värki ülevalt ja naeratavad tunnustavalt.