Kaugtöö ja -nuhkimine

Praeguse pandeemiaga käib kaasas kahte liiki ebameeldivate kahejalgsete vohamine: ühed, kes üritavad haigust ära kasutades igasuguste pettuste abil raha teha (väga jälk seltskond), ja teised, kes ülemustena on kontrollifriigid ja peavad enda töötajaid pättideks. Õnneks endal ei ole sedalaadi ülemust kunagi olnud, aga kuulda on olnud mitmelt poolt ning nüüd on Slashdotis lugu sellest, et seadusliku nuhkvara tootjatel on õnnepäevad ja äri õitseb täiega.

Üks kommentaar toob väga õigesti välja, et sarnaselt tsensorvaraga on sel süsteemil kaks halba tulemust – see ei toimi vilunud kaakidega, kes leiavad alati viisi, kuidas ka sellisest kontrollist mööda hiilida. Samas on see väga efektiivne meetod enda parimatest töötajatest lahtisaamiseks.

Tuleb meelde üksvahe (arvata juba 10 aasta eest) TLÜ-s esinenud tööajatabelite epideemia. Õnneks ei ole pärast seda enam üheski töökohas midagi sarnast kohanud (europrojektide majandamisega pole pidanud tegelema). Nagu laulusalmis: head lapsed kasvavad vitsata.

4 kommentaari postitusele “Kaugtöö ja -nuhkimine”

 1. vaba ütleb:

  USA on jälitamise ja nuhkimisega esirinnas. Samas on hea kui pangatelleri tegevused pangas ikka ülemuste laudadele jõuavad. Kui muidugi sellest kasu on, sest need ülemused on ise pätid. Pesevad musta raha. Või on seda kunagi teinud.
  AGA kuldsed sõnad on, et microsofti ja apple tooted on vaikimisi nuhkimistarkvaralised OS-id. (Mida saab välja lülitada kuni järgmise uuendamiseni).

  Aga las ülemused nuhivad. Panen oma perse profiilipildiks ja kirjutan kaustadesse kirja, kui sa kuradi ülemus seda loed, oled täielik siga ja lase mind lahti kui sa mind tegelikult ei vaja.

  Ainuke soovitus on, et tööl ärge PORNOT vaadake, eriti kui on see tööarvuti.

 2. Kakk ütleb:

  😀

 3. vaba ütleb:

  https://majandus24.postimees.ee/6937170/tooandjad-kontrollivad-kodukontoreid-veebikaamerate-abil

  See on jube kui sind jälgitakse ning tehakse ekraanitõmmiseid.
  Pole ime, kui mõne aasta pärast pannakse traadid pähe, et kas sa ikka tööst mõtled kui tööl oled.

 4. Kakk ütleb:

  Sellised tööandjad on uskumatult lühinägelikud. Sellise süsteemi sisseseadmise peale lähevad minema just need 5-10% tipptegijatest, kes saavad endale lubada töökoha valimist. Tulemuseks on oluline löök tööjõu pihta ja veel kõvem mainekahju (tipptegijatel on suured kontaktivõrgustikud ja sõnum “ärge sinna tööle minge, tööandja on tropp” levib väga kiiresti).
  Ja need 90-95%, kes alles jäävad, hakkavad orkistuma (Tolkieni paralleeli kasutades). Orkid ei armastanud, vaid vihkasid ja kartsid Sauronit – neil polnud lihtsalt muud väljapääsu.