3.12.2012 arhiiv

Sündivärki

03.12.2012

Eelmisel aastavahetusel sai kodune Korg SP250 elektriklaver müüki pandud (leidis hea uue kodu Kohila koguduses) ja Soomest uus pill hangitud. Sellega oli aga jupp jama – selgus, et Korg Kronostel on paljudel tootjapoolne viga küljes,  mistõttu ca iga kümnenda noodi asemel käib kõlatu plõnks. Niimoodi muidugi mängida ei saanud. Lähim ametlik esindus on aga Soomes (kusjuures mitte samas kohas, kes müüs – aga õnneks samuti Helsingis).  Suve hakul sai viimaks autoga Helsingis käidud ja pill garantiitööna korda tehtud.

Kronos on vinge pill (muide südameks on Linux, ehkki pealisehitis on omandvaraline – seega umbes sama süsteem kui OSX-il), aga kasutajaliidese ja dokumentatsiooni kohta tuleb küll öelda, et asi võiks parem (esimene lihtsam ja teist rohkem) olla.  Nii on alles nüüdseks hakanud tasapisi asjadest mingi arusaam tekkima.

Kunagi ammu, vist 1996. aasta kandis sai Kaku vana sündi, Korg 01W/fd peal tehtud üks instrumentaallugu. Nüüd tuli mõte proovida teha uusversioon juba Kronose peal – soovijad saavad loo kätte [L] siit (256kbit MP3, 7,9MB, Kaku tavapärase litsentsi CC BY-SA all).  Kuulates ilmselt saab aru, miks ülikooliaegne parim sõber ja grupivend Kakku “väikeseks valgeks Oldfieldiks” tituleeris. 🙂