29.03.2012 arhiiv

Pordugaalias… 4

29.03.2012

Kaks järgmist tööpäeva on läinud tiba sujuvamalt. Tudengid teevad oma ülesandeid ja täna oli n.ö. eelkaitsmine, kus kõik 10 tiimi pidid enda homse ettekande “soojenduse” õppejõudude ees maha etlema. Õnneks on väga mitmed tiimid ära jaganud, et algne ülesanne oligi suht mööda ja tolle riidekaubamaja veeb on ajast mahajäänud, ebaturvaline ja laialivalguv saast (eriti jõhkralt lajatas täna üks soomlaste-portugallaste-lätlaste tiim, stiilis drop this shit and get a real e-store solution). Seega homne lõppkaitsmine tõotab tulla üksjagu põnev.

Eile tegid võõrustajad ilusa žesti ja kutsusid kõik õppejõud õhtul Porto mererannas astuvasse restorani õhtustama. Seninähtutest vist üks kenamaid kohti – päikeseloojang ja ookean (lained olid ka märksa suuremad kui meil Eestis).

Päikseloojang Porto rannas

Aga nokkimise korras… Restoranis mängis mõnus mahe jats, mis aga tuli  kõlaritest, mis olid kinnitatud… kõrvalasuva metalse ja veidi roostes (ilmsest mingi laevatsistern oli ümber kohandatud) avaliku käimla ukse kohale. Vahemärkusena oleks küsimus igasugustele kopirastidest närilistele: kui leiab aset selline muusika avalik esitus, siis kas organiseeritud kuritegevusele peaks selle eest obrokit maksma ainult käimlaomanik või ka restoranipidaja (need olid ilmselt erinevad!) ning millisest kaugusest ja/või detsibellist arvates see enam maksustamise alla EI kuulu?  Restoranis istudes oli aga muusika väga mõnus, hoolimata selle omapärasest lähtekohast. 🙂

Veel üks huvitav tähelepanek: sõitsime restorani mitme autoga, kuhu sattus suht juhuvalik. Meie auto viieliikmelisest seltskonnast olid kõik viis aktiivselt kirikus käivad inimesed (ja teisalt olid vist kokku kolm dotsenditasemel õppejõud ehk doktorikraadiga) ning autos tekkis spontaanne, aga seda huvitavam teoloogilis-filosoofiline diskussioon (muuhulgas ka sel teemal, et euroopa kultuuri mõistmiseks on Piibli tundmine möödapääsmatu). Äkki on ikkagi Eestis selles osas midagi paigast ära…?

Aa, lõppu veel üks lõbus seik. Eile oli Kaku vana sõbra ja grupiõe Liisu sünnipäev. Kakk saatis talle õnnitlus-SMSi allkirjaga “Kakk Pordukaalimaalt”.  Sünnipäevalaps tänas viisakalt, aga küsis,  kus sihuke maa asub – selle peale tuli vastata “Pullikaklejatemaa kõrval muidugi”. 🙂