7.03.2011 arhiiv

Soss-sepad

07.03.2011

Võta üks ja viska teist…

Eile valimiste kajastamisega ämbrisse astunud Helmes süüdistab EPL’is “vabavara”  ja tibitoimetaja [L] paneb selle kohe lehte kirja… Kamoon, oleks võinud kasvõi Wikipediast vaadata, [L] kes PostgreSQLi kasutavad ja millised on senised hinnangud tema skaleeruvusele ja töökindlusele (eriti ilmekas näide on ISS – kosmosesse ei saadeta asju, mille töökindluses kaheldakse). Ehk oleks siis aru saanud, kes tegelikult asja kokku keeras.

Valusad võhikud.

APDEIT:   OMG, [L] Wolli….  “valimised 2011: infosüsteem oli omadega täitsa helmes.”   😀 😀 😀

VEEL ÜKS APDEIT ÕHTUL:  Too õnnetu võhiklik lugu EPL-s ilmus enne keskpäeva. Kommentaarid tulid ca tunni jooksul. Kella poole kolmest tuli IT-inimese kohta vägagi särav [L] vastulause Martin Rebaselt (tubli!). Ja koju sõites lõõritas autoraadios Rahvusringhäälingu kella kuuene põhiuudistesaade ikka “vabavarast” ja süüdistas tarkvara (ilmselt on enamiku ajakirjanike taset arvestades liigne nõuda, et nad vabavaral ja vabal tarkvaral vahet teeks).

Kõige lahedam oli see, et jutu kinnituseks oli leitud keegi inimene kuuldavasti Tartu ülikoolist, kelle pikast jutust jäi mulje, et tegu on mõne Sourceforge’ist üles korjatud pisividina, mitte arvatavalt maailma 10-15 suurima vaba tarkvara  projekti hulka kuuluva andmebaasimootoriga (vt kasvõi [L] põhiarendajate nimekirja; kasutusest oli juba eespool ja viidete all juttu). Konkreetne härrasmees tekitas oma jutuga tõsise küsimuse TÜ informaatikaõppe taseme kohta (samaväärne oleks hakata meedias Windowsi kiruma vaid selle põhjendusega, et sajandivahetuseaegne Windows ME oli hirmus ämber).

Selle pika jutu eetriajaga oleks jõudnud kolm korda küsida paralleelse arvamuse ka Linnari, Tõnu Samueli või kasvõi meie enda IT kolledži MS-mehe Heiki Tähise käest (kui karta, et muidu on erapoolik jutt). Seega, mis on nüüd tõsi, kas

* ERR ei jälgi absoluutselt teisi meediakanaleid,
* ERR toimetajad on pehmelt öeldes kohtlased ega oska järeldada, et kui kommentaariumid kõik väidavad artiklile vastupidist, siis on ehk artikliga midagi viga. Ja tuttavaid asjalikke itimehi, kellelt järele uurida, neil kah ei ole. VÕI
* ERR vassib ja valetab teadlikult. Lõppenud valimiste kontekstis ei imestaks.

Must huumor

07.03.2011

Loeme uue riigikogu nimekirja…

Tarmo Leinatamm, Peeter Võsa,  Aivar Riisalu.   Pole midagi öelda – komöödia- ja pullipotentsiaali on piisavalt, mitte vähem kui omaaegsetel kuningriiklastel. Reservi sobiks härrad Rõivas, Lenk ja Toobal. Võikski teha poliitbänd nr 2 ja selle siis järgmisele Eurovisioonile Leto Svetti tegema saata.

Tegelikult aga… Äh, ei saa aru.