22.03.2006 arhiiv

Öelge üks ilus nimi

22.03.2006

Kaku tulevase uue pesa (perspektiiviga kümmekond aastat) detailplaneerimine on andnud unikaalse võimaluse panna maatükile (vanas mõistes siis talukohale) uus nimi – senine nimi Kleemeti jääb vaid ühele osale, teised nimetatakse ringi. Äkki oskab mõni Jora lugeja mõnd vahvat nime soovitada? Kriteerium on vaid see, et samas vallas ei tohi olla juba samanimelist talu. Koht on praegu lage heinamaa, mis piirneb metsaga.

Kaku enda variant (sellenimelist pole ka): Kassikaku. Kiisu ja Kaku pesa niisiis… Ja [L] kassikakk on vägev lind.

Apdeit 24.03 – väikese mõtlemise järel sai sinna siiski pandud juba virtuaalmaailmas läbiproovitud nimi: Kakupesa. Nii et tulevikus on IRL-kodu ja võrgukodu ühenimelised. 🙂

Tühikargav Pisipehme

22.03.2006

Tänane tehnouudis eri kanalites ([L] Slashdot jt) annab teada, et Windows Vista ilmumist lükati järjekordselt edasi. Jõulukingiks vanaemale uut Windowsi niisiis ei saagi.

Vista on imetegu küll – ainult MS kaliibriga firma saab vist endale lubada seda, et järgemööda kõik asjalikud uuendused oma uuest tootest välja roogib (WinFS jt) ja siis venitab väljalaskmist mitme aasta jagu (kindlasti pidi ta ilmuma juba 2005) . Üks kahest, kas Pisipehme on endas hullupööra kindel – või hakkavad probleemid üle pea kasvama.

Näis, kaua Billil õnnestub rumalate kaaskodanike tillitamist jätkata.

Apdeit 24.03 – tänases [L] Slashdotis teatakse rääkida, et ka MS Office’i väljatulek lükkub edasi. Ei kommentaari rohkem.