Uus Jora rubriik: publikatsioonid

Kolleeg Mari pakkus välja, et kuna Kakupesas on vaid Jora otseselt RSS-iga varustatud, siis võiks siin teada anda ülesriputatavatest uutest materjalidest (konkreetselt tekkis küsimus E-Ülikooli konverentsikirjutise osas). Niisiis tegin uue teema, kus annan teada uutest kirjutistest.

Senised kirjutamised (k.a. viimatised) on praegu väljas aadressil http://www.kakupesa.net/kakk/docs/, lisaks sisaldab jooksvaid õppematerjale ning eelmise semestri arhiivi [L] Kaku Akadeemia. See leht vajab ilmselt korrastamist ja süstematiseerimist, võimaluse korral teen Kakupessa ka korrektse ePrints-süsteemi (kõigile publitseerimisega tegelejatele soovitaks lugeda [L] Open Access- initsiatiivist ja vaadata ka [L] Self-Archiving FAQ’i). Aga selleks peab rohkem aega olema.

APDEIT: kuna Jora toetab 2007. aasta sügisest silte, siis enam eraldi rubriiki pole, on aga sildid “sõnavõtud” (ehk ettekanded) ja “kirjutised” (avaldatud asjad).

Lennu-jaam

Väga vahva ettepanek Argo Ideonilt oli selle nädala Ekspressis, kuidas Lennarti mälestust vääriliselt jäädvustada: anda Tallinna lennujaamale Lennarti nimi. Maailmas on ju olemas Charles de Gaulle’i ja John F. Kennedy nimelised lennujaamad, seega poleks idee uus. Lennart oli suursaadik, välisminister ja väga hea välissuhtleja president – lennujaam on olemuselt seega igati sobiv objekt. Nimi on välismaalastele suhteliselt kerge hääldada. Ja mis peamine – lahe sõnademäng: lennujaam = Lennu jaam.

Võiks täitsa ära teha.

Veel ühe kirjamehe minek

Kakk on kunagi siinsamas Joras kirjatsura Wimbergi tema usuteemaliste arvamiste eest kõvasti nahutanud, aga täna tuleb tollele sellile kiitust avaldada – [L] Päevalehes on temalt [L] üks ilus järelehüüe ühele teenimatult unustusehõlma vajunud mehele, kelle omaaegseid koomiksilugusid ka Kakk kõvasti kaifis. Tegu on Olimar Kallasega, kes põhikohaga hoopis karikaturist oli, kuid kelle Kiviküla-lood olid väga vahvad.

Eks seal artiklis on kõik peamine ära öeldud. Lood Krahvist, MÕVist, professor Munapeast, naljakatest tolgustest Beebilõuast ja Pontšikust ning teistest on tõeline lastekirjanduse klassika ja tuleks kiiremas korras ühise köitena välja anda. Kakk liduks kohe poodi… Mingis mõttes sarnaneb Kallase maailm Robert Vaidlo Kukeleegua-lugudega – kogu oma ideaalkommunismi ja muinasmaa kokkusegamisega.

Autori lahkumisest on muidugi kahju, aga ka tema suutis omal viisil endale piisavalt korraliku monumendi püstitada – isegi kui see kujutab naljakaid kodanikke Ulmikut, Tundlat, Nooniust ja teisi. Aitäh, isand Olimar!